Květen je v plném proudu a mezi občasnými májovými deštíky rozvoní sluneční paprsky zahrady, meze i stráně.

Slunce a květiny – to jsou témata letošních květnových inspirací. Chtěli byste si s dětmi vytvořit památku na květnové dny, případně připravit pěkné dárky?

Co tak si za slunečného dne nasbírat okvětní lístky růží, které už začínají opadávat, usušit je a použít jako dekoraci? Nebo si můžete vytvořit tzv. potpourri z květů levandule, heřmánku, listů máty nebo meduňky, umístit na misky nebo do malých plátěných sáčků po místnosti, pod polštář nebo do skříní. Krásně provoní byt.

Také si můžete vylisovat některé z běžných rostlin a vyrobit z nich knižní záložky nalepením na tvrdý papír, dokreslením dekorace a přelepením širokou lepicí páskou. Nahradí laminování, které by mohlo laminátor poškodit.

Z vylisovaných květin můžete vytvořit s dětmi také pěkné obrázky a zarámovat je. Pamatujte na to, že modré kvítky, jako třeba rozrazil, brzy ztrácejí barvu a také není dobré umístit obrázky tam, kde na ně svítí slunce, protože by brzy vybledly.

Jemné květiny mohou po vylisování třeba i zdobit svíčky. Jak takové ozdobné svíčky vyrobíte? Připravte si svíčku, vylisované květy, starou lžíci, pečící papír, zápalky a ještě jednu svíčku, která vám bude sloužit k nahřátí lžíce nebo hrnek s vařící vodou a utěrku pro osušení. Dbejte na bezpečnost a nenechejte děti při této aktivitě samotné. Květy přiložte na svíčku, kterou chcete ozdobit, překryjte pečícím papírem a teplou lžící jemně přitlačte květy ke svíčce. Ozdobené svíčky zabalte do hedvábného papíru a pěkný dárek je připravený k předání.

Použijte barevné kvítky při výrobě recyklovaného papíru. Bude jimi pěkně ozdobený. Z vyrobeného papíru můžete udělat obáky, záložky, papírové ozdoby jako třeba zápichy do květináče a podobně.

Přeji vám, aby květnové tvoření přineslo vašim dětem nové poznání a hodně radosti.