V prosinci loňského roku koupili zaměstnanci a klienti Ester z.s. dětem z dětského domova v Kahe v Tanzánii krásný a užitečný dárek. Co to bylo? Kravička. Ta nejskvělejší z celého okolí. Dnes už díky tomu mají v dětském domově kravičky dvě, protože hned měsíc po tom, 24. ledna, se narodilo telátko. Taky děvče. Je tmavé s bílou hvězdičkou na čele, na předních nožkách má bílé chloupky jako ponožky a na zadních má bílé podkolenky. Jmenuje se Travňačka podle centra v Travné, kde část klientů bydlí. Její maminka, která má pro změnu na tmavém čele z bílých chloupků krásné srdíčko, dostala jméno Zálesačka podle centra v Zálesí. Tam bydlí další skupina klientů, kteří také velkou měrou na kravičku přispěli a kde se tenhle nápad zrodil.

Tele se má čile k světu a kravička dává dvakrát denně mléko, takže děti, kterých je v dětském domově už přes třicet, mají dostatek kaše s mlékem, která jim nahradila kaši, kterou vařili několik let jen na vodě.

Mléko dětem jistě prospěje a obohatí tak jejich velmi jednoduchou a prostou stravu.

Spolu s dětmi a jejich vedením posíláme velké díky všem, kteří se na tomhle skvělém počinu podíleli, a přejeme, abyste nikdy neměli v ničem nedostatek.